Murray és Monfils is a legjobb nyolcba jutott Bangkokban

A 600 ezer dollár összdíjazású, thaiföldi keménypályás férfi tenisztorna első két kiemeltje sikerrel vette a második fordulót.

Andy Murray izzadt meg kevésbé, ő ugyanis 6-4, 6-2-re verte a német Michael Berrert. A brit az első szettben egy ízben el tudta venni ellenfele adogatójátékát, ez a minimális lépéselőny pedig elég volt a játszma behúzásához.

A második felvonás már egyértelműbb volt, mivel a német ellenfél játéka teljesen szétesett, amikor Murray újra brékelte őt. 4-2-nél aztán újra lecsapott a brit, a mérkőzésért adogathatott és nem hibázott, így bejutott a legjobb nyolcba. A torna legnagyobb esélyese amennyiben a végső sikert is elkönyvelheti, úgy 19 trófeáját nyerheti pályafutása során.

A második helyen kiemelt Gael Monfils miután megnyerte az első szettet a másodikat elbukta a kolumbiai Santiago Giraldo ellen. A harmadik etapban aztán már nem volt kérdés ki a jobb, a gall sima 6-1-el rendezte le a játszmát.

A negyedik helyen rangsorolt Guillermo Garcia-Lopez ugyanakkor kiszállt a további küzdelmekből, miután némi meglepetésre kikapott az amerikai Donald Youngtól.