Soproni KO a női kosarasoknál

Az Uniqua-Euroleasing Sopron gárdája 101-25-re győzte le a BSE-t a női kosárlabda NB I-ben.

Az Euroligában is induló soproni hölgyek végig nyomasztó fölényben játszottak. A “hazaiak” (a Körcsarnokban rendezték a mérkőzést) az első negyedben még úgy ahogy tartották a lépést sokkal jobb erőkből álló ellenfelükkel (10-28), ám a másodikban hatalmas verést kaptak, a címvédő ugyanis 30 egységet vert a BSE-re a második tíz percben.

Fordulás után aztán a Sopron mindössze három pontot engedélyezett a “hazaiaknak”, majd a záró etapot is fölényesen megnyerve 101-25-re verte a vendéglátót. Krnijcs 18, Horti és Kuraszova 16-16 ponttal zárt.

A címvédő egyébként már túl van egy mérkőzésen, a második forduló előrehozott meccsén a Vasas-Csatát verte Székely Norbert legénysége.