Sport

Európai pólókupák: négy magyar csapat is vízbe száll

Iván Imre Krisztián

2011. 09. 21. 14:05

Csütörtöktől vasárnapig valóságos nagyüzem zajlik a férfivízilabda-BL-ben, és a második számú kontinentális sorozatnak számító Eurokupában.

A korábban Euroligának hívott Bajnokok Ligájában péntektől vasárnapig két magyar együttes, a Szeged és a Vasas érdekelt, előbbi hazai pályán, utóbbi Zágrábban igyekszik kiharcolni a továbbjutást, amihez mindkettőnek vagy az első, vagy a második helyen kell végeznie négyesében.

A honi élvonalban legutóbb bronzérmes, mégis edzőt váltott csongrádiaknak sem az orosz Sturm, sem a szerb Crvena Zvezda nem okozhat főfájást, viszont a Primorje Rijeka igen, már csak azért is, mert a horvát együttest két magyar olimpiai bajnok is erősíti, jelesül a Varga testvérpár, Dániel és Dénes.

A Vasasra a horvát fővárosban a vízben is izzasztó percek várnak, legalább is az olasz Savona és a hazai Mladost ellen, ugyanakkor a görög Panathinaikosz biztos legyőzése kötelező feladat. A legutóbbi magyar bajnoki ezüstérmes végső helyezését alighanem döntően meghatározza majd az itáliaiakkal vívandó nyitónapi csata.

A szintén a BL-ben érdekelt harmadik magyar gárda, a bajnok ZF-Eger a nyolc kiemelt egyikeként mentesült a selejtező alól, s csak a főtáblán, a legjobb 16 küzdelmeibe kapcsolódik majd be.

A LEN Kupából lett Eurokupában az első selejtezőkör meccseit bonyolítják le, két magyar csapatnak is a közreműködésével. Az ob I-ben legutóbb negyedik Honvéd messzire utazik a “semmiért”, a költséges grúziai vizitnek ugyanis nincs valós tétje, hiszen a hat csapatból négy jut tovább, a Kőér utcaiak pedig az erőviszonyokat tekintve gyakorlatilag csoportelsőségre vannak ítélve Tbilisziben.

A hazai első osztály ötödik helyének birtokosaként léphet ki a nemzetközi pólós vizekre a Szolnok is, amelynek hasonlóképpen nem jelenthet gondot az első négy pozíció valamelyikének a megszerzése az ötcsapatos csoportban. Minden valószínűség szerint a Tisza-partiak is az első helyért lesznek harcban, méghozzá a házigazda olasz Bogliascóval.

A program

Csütörtök:

Európa Kupa, 1. selejtezőkör, A csoport:

Groupama-Honvéd – Szankt-Petyerszburg (orosz) 13:30 óra

Európa Kupa, 1. selejtezőkör, C csoport:

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – Heybeliada (török) 18 ó

Péntek:

Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, D csoport:

Sturm 2002 (orosz)-Primorje Rijeka (horvát) 15:30 ó
Szeged-Beton VE-Crvena zvezda (szerb) 17 ó

Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, F csoport:

TEVA-Vasas-UNIQA – Savona (olasz) 20:30 ó

Európa Kupa, 1. selejtezőkör, A csoport:

Groupama-Honvéd – Tbiliszi (grúz) 9 ó
Groupama-Honvéd – Nice (francia) 15 ó

Európa Kupa, 1. selejtezőkör, C csoport:

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – Würzburg (német ) 11:45 ó
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – Bogliasco (olasz) 17 ó

Szombat:

Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, D csoport:

Sturm 2002-Primorje Rijeka 15:30 ó
Szeged-Beton VE -Crvena zvezda 17 ó

Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, F csoport:

Mladost Zagreb (horvát) – TEVA-Vasas-UNIQA 18 ó

Európa Kupa, 1. selejtezőkör, A csoport:

Groupama-Honvéd – Leiden (holland) 15 ó

Európa Kupa, 1. selejtezőkör, C csoport:

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – Hapoel Tivon (izraeli) 13 ó

Vasárnap:

Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, D csoport:

Crvena zvezda-Sturm 2002 10 ó
Szeged-Beton VE – Primorje Rijeka 11:30 ó

Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, F csoport:

TEVA-Vasas-UNIQA – Panathinaikosz (görög) 11 ó

Európa Kupa, 1. selejtezőkör, A csoport:

Groupama-Honvéd – Medvescak (horvát) 10 ó

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.