A DVSC a mérkőzés elején 3-0-ra, majd 4-1-re vezetett, de aztán a német csapat a szünetig háromgólos előnyre tett szert. A második félidőben a magyar együttes fordított (22-20), a hajrában viszont megint az ellenfél játszott eredményesebben, és nyert 30-26-ra.
A kvartett első helyezettje, a Buxtehude jutott fel a Bajnokok Ligája főtáblájára, melyen egy csoportban szerepel majd a román Oltchim Valceával, a spanyol Itxako Navarrával és az orosz Dinamo Volgográddal. A debreceni csapat csoportmásodikként a KEK harmadik fordulójába, vagyis a legjobb 24 közé került.

