Bombameglepetés a US Open női döntőjében

Ugyan a finálé előtt nem sokan tettek volna Samantha Stosur sikerére, az ausztrál 6:2, 6:3-ra legyőzte Serena Williamst.

Az Arthur Ashe stadionba kilátogató amerikai szurkolók nagyon szerették volna, ha hazai játékos diadalmaskodik szeptember 11-e tízéves évfordulóján, ehelyett azt láthatták, amint Samantha Stosur élete meccsét játszotta. Az ausztrál már a kezdetektől nyomást gyakorolt a negyedik US Open-győzelmére hajtó Serena Williamsre, a 30 esztendős teniszező pedig magához képest igen sokat rontott.

Az első sima szettet követően aztán Williams túl sokat foglalkozott a mérkőzésvezetővel (a végén kezet sem fogott vele), innentől kezdve pedig borítékolható volt, hogy nem nyerheti meg a találkozót, mivel teljesen szétesett fejben. Stosur ugyanakkor megőrizte hidegvérét, letisztult tenisszel abszolút megérdemelten nyerte meg élete első Grand Slam-döntőjét.