Hibátlanok a franciák a kosárlabda-Eb-n

A litván válogatott veresége mellett papírforma-eredmények születtek a kosárlabda-Eb E-csoportjában.

Miután véget ért a török-német mérkőzés első negyede, kevesen gondolták volna, hogy a 6 (!) pontot elérő németek lesznek a meccs győztesei.

Pedig így történt. Chris Kaman 20 és Dirk Nowitzki 19 pontjával a németek a harmadik negyedtől átvették a vezetést és aztán nem is engedték ki a kezükből a győzelmet. Mindkét kosaras egyébként 7 lepattanóval is segítette csapatát. A törököknél Ömer Asik 19 ponttal és 11 lepattanóval zárt.

A spanyoloknál ezúttal is Pau Gasol volt a húzóember, 26 pontig és 8 lepattanóig jutott. Nem sokkal maradt le tőle testvére, Marc sem, ő 20 pontig és 10 lepattanóig jutott. A lecsorgó labdák esetében is az ibériaiak voltak jobbak, 40-29 arányban, és már középdöntősök.

A nap meglepetését a franciák okozták, akik a házigazda legyőzésével átvették a vezetést a csoportjukban. Az egyetlen százszázalékos válogatott a gall, ezúttal is Tony Parker volt elemében, 19 pontig jutott, De Colo 21-ig. A gallok is ott vannak a középdöntőben.

Eredmények – kosárlabda-Eb, E-csoport
Németország – Törökország 73-67 (6-13, 17-13, 25-20, 25-21) Spanyolország – Szerbia 84-59 (23-14, 20-18, 27-17, 14-10) Franciaország – Litvánia 73-67 (18-16, 16-12, 9-18, 30-21)