Rekordrövidítés a US Openen

A Maria Kirilenko-Samantha Stosur mérkőzés 17-15-ös tie-breakje minden idők leghosszabb női rövidítése a Grand Slam-tornák történetében.

Az amerikai nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntős összecsapásán a második játszma rövidítése torkollott ilyen hosszú csatába. Kirilenko 17-15-re nyerte meg a tie-breaket, ilyen hosszú rövidítés a hölgyek között még nem volt Grand Slam-tornán.

Az orosz játékos végül a hatodik szettlabdáját használta ki, míg ausztrál ellenfele öt meccslabdát herdált el. A találkozót ezzel együtt Stosur nyerte meg 6:2, 6:7 (15-17), 6:3-ra.

A férfiaknál John McEnroe és Björn Borg legendás wimbledoni döntője tartja a rekordot 1980 óta, amikor az amerikai sztár 18-16-ra hozta a negyedik játszma tie-breakjét. A Stosur-Kirilenko mérkőzésen tévés kommentátorként jelen lévő “Big Mac” az izgalmas rövidítés végén közölte: “Dióhéjban ezért nagyszerű sport a tenisz.”