Pau Gasol nélkül befuccsolt a spanyol kosársuli

A livániai férfi kosárlabda Eb hétfő slágermeccsén az eddig ellenállhatatlan Spanyolország kikapott a törököktől.

A legjobb 12 közé már bejutott Spanyolország legnagyobb ásza, a kisebb bokasérülést szenvedett Pau Gasol nélkül állt ki a már szintén a következő kör résztvevője, Törökország ellen.

A kicsit motiválatlannak látszó hispánok azért “rutinból” uralták a meccset, de az utolsó percekben csődöt mondtak, a végig keményen harcoló törökök pedig a hajrában fordítottak, és 65-57-re nyertek. A félholdasok az utolsó negyedben 14 ponttal verték meg a spanyolokat, akikénél a legjobb Gasol volt, Pau öccse, Marc.

A törökök győzelmének a következő fordulóban lesz jelentősége, mert a továbbjutott válogatottak viszik magukkal az egymás elleni eredményeiket.

A lengyeleket a továbbjutásra esélytelen britek az utolsó percekben rántották magukkal a kiesésbe, búcsúzott a nagymúltú horvát csapat is, továbbment viszont a magyarokkal közös Eb-pótselejtező-csoportban szereplő Finnország.

Eredmények, férfi kosárlabda Európa-bajnokság
A csoport:
Spanyolország–Törökország 57–65 (19–10, 19–25, 17–14, 2–16)
Nagy-Britannia–Lengyelország 88–81 (18–17, 21–14, 16–25, 33–25)
Litvánia-Portugália 98-69 (28-16, 13-19, 27-15, 30-19)
A csoportból Spanyolország, Törökország és Litvánia jutott tovább.
B csoport:
Lettország–Németország 80–81 (14–15, 19–18, 15–23, 32–25)
Izrael–Olaszország 96–95 (27–26, 22–15, 30–19, 5–24, 12–11) – hosszabbítás után
Franciaország-Szerbia 97-96  (24-25, 19-16, 19-23, 18-16, 17-16) – hosszabbítás után
Szerbia, Franciaország és Németország jutott tovább.