Spanyol lecke Litvániának

A címvédő Spanyolország pazar kezdésének köszönhetően magabiztosan verte a házigazdát a kosárlabda Európa-bajnokságon.

A Panevezysbe kilátogató szurkolók nagy valószínűséggel minden másra számítottak, csak arra nem, hogy kedvenceik így beragadnak a kezdés után. José Calderon egy triplával nyitotta a meccset, amelyen a litvánok körülbelül 5-6-os állásig voltak partiban.

A hazaiak az első két negyedben egyaránt 31-31 pontot engedtek a címvédőnek, síri csendet varázsolva a csarnokba – 36-62-vel fordultak a felek. Nagyon közel a továbbiakban sem tudtak férkőzni a spanyolokhoz, de legalább kissé hátradőlő ellenfelük fölé nőttek a második félidőben, ám a vége így is 12 pontos zakó lett (79-91).

Az ibériai triplaesőből a rutinos Juan Carlos Navarro öt eredményes kísérlettel vette ki a részét, összesen 22 egységig jutott. Ezúttal is odatette magét a két Gasol, Pau és Marc, valamint a frissiben honosított Serge Ibaka is, aki egy pattanóra volt dupla-duplától. Spanyolország ezzel átvette a vezetést az A csoportban.

Mára is jutott két meglepő eredmény: a világbajnoki ezüstérmes Törökország a lengyelektől, a jó erőkből álló Horvátország a bosnyákoktól kapott ki. A törökök így igen nehéz helyzetbe kerülhetnek a későbbiekben, ugyanis az utolsó csoportmeccsen a spanyolokkal találkoznak.

A 24 éves Milos Teodosic majdnem tripla-duplázott szerb oldalon a németek elleni siker alkalmával, egy-egy lepattanó és assziszt hiányzott mindehhez. A túloldalon Dirk Nowitzki 25 pontja ezúttal kevésnek bizonyult.

A franciáknál Tony Parker gyengélkedett egy sort, ám a gallok így is nyerni tudtak az olaszok ellen.