Federer és Serena Williams simán lépett tovább

Federer az izraeli Sela, Serena Williams a holland Krajicek ellen diadalmaskodott az amerikai nyílt teniszbajnokság második fordulójában.

A New Yorkban zajló US Open férfi egyes versenyének harmadik kiemeltje, a 30 éves Roger Federer úgy nyert 6:3, 6:2, 6:2-re Dudi Sela ellen, hogy egyszer sem veszítette el saját adogatását. A meccs 1 óra 17 percig tartott, a volt világelső svájci mostani győzelmével már a legjobb 32 között jár. A viadalt korábban ötször is megnyerő Federer karrierje 225. diadalát aratta Grand Slam-versenyeken, ezzel pedig megelőzte az örökranglista második helyén álló amerikai Andre Agassit, az élen álló, szintén amerikai Jimmy Connorstól pedig nyolc siker választja el.

A 30 éves korábbi világelső ezzel karrierje 225. diadalát aratta Grand Slam-versenyeken, ezzel pedig megelőzte az örökranglista második helyén álló amerikai Andre Agassit, az élen álló, szintén amerikai Jimmy Connorstól pedig nyolc siker választja el.

A férfi egyesek között szintén sima mérkőzésen, szettveszteség nélkül kerekedett felül a tornán kilencedikként kiemelt cseh Tomas Berdych.

A hölgyeknél Serena Williams legázolta ellenfelét, a holland Michaella Krajicek mindössze egy játékot tudott nyerni az amerikai klasszis ellen.

A hetedik helyen kiemelt olasz Francesca Schiavone és a tizenegyedik helyen rangsorolt szerb Jelena Jankovic sem hibázott, mindketten két játszmában jutottak tovább, a tizedik kiemelt német Andrea Petkovic viszont jobban megizzadt, ő három szettben nyert.