Sztárjátékosa mentette meg a spanyolokat az Eb-n

A második félidőben visszafogottan teljesítő Spanyolország Pau Gasol vezérletével győzte le a lengyeleket a kosárlabda-Európa-bajnokságon.

Ugyan az egyetlen NBA-játékosuk, a center Marcin Gortat nélkül felálló lengyelek szerezték a találkozó első pontjait, a címvédő az első negyedben hét, a másodikban hat pontot verve ellenfelére, megnyugtató előnybe került már a nagyszünetre (44-31).

A La NBA úgy tűnik túlzottan lehiggadt, Sergio Scariolo legénysége ugyanis majdnem elszórakozta tetemes fórját. A lengyelek szép csendben felzárkóztak az ibériaiakra, a negyedik negyedben pedig már ott jártunk, hogy lőtávolon belülre értek Kelatiék (73-69). Bő másfél perccel a meccs vége előtt aztán jött Juan Carlos Navarro, La Bomba becenevéhez mérten egy rendkívül fontos triplát süllyesztett el a gyűrűben, a spanyolok pedig már nem is engedték ki a kezükből az győzelmet.

Navarro 23, a Los Angeles Lakers sztárja, Pau Gasol pedig 29 ponttal zárt, utóbbi öccse, Marc is betett 16-ot a közösbe, így a címvédő sikerrel indított Litvániában.

Szerbia a kezdeti gyengélkedés után magabiztosan verte Olaszországot, Grúzia pedig Belgiummal bánt el csúnyán. Az Eb eddigi legkiélezettebb meccsén Montenegró hosszabbításban gyűrte le Macedóniát.

Eredmények
Spanyolország – Lengyelország 83-78 (22-15, 22-16, 17-21, 22-26)
Szerbia – Olaszország 80-68 (10-18, 25-11, 22-24, 23-15)
Belgium – Grúzia 59-81 (11-20, 13-17, 18-21, 17-23)
Montenegró – Macedónia 70-65 (15-14, 10-16, 24-19, 12-12, 9-4) – hosszabbításban