Jeter nyerte a női 100 méteres síkfutást

A nők klasszikus számát, a 100 méteres síkfutást az amerikai Carmelita Jeter nyerte a tegui atlétikai világbajnokságon.

A női 400 métert – Botswana történetének első aranyérmét begyűjtve – Amantle Montsho nyerte meg. A férfi 110 méteres gátfutás döntőjében a címvédő kubai Dayron Robles diadalmaskodott, ám őt utólag kizárták, mivel kezével akadályozta a kínai Liu Hsziangot.

Női 100 méteren a világranglista-vezető, ám korábbi nagy döntőiben rendre görcsösen futó Carmelita Jeter ezúttal nagyszerűen teljesített, és tisztán, 10.90 másodperccel nyert, megtörve a jamaicai dominanciát a távon. Mögötte a 2007-es bajnok jamaicai Veronica Campbell-Brown (10.97) lett a második, a trinidadi Kelle-Ann Baptiste (10.98) pedig a harmadik, míg a címvédő, Shelly-Ann Fraser (10.99) negyedikként ért célba.

A gátasok fináléjában a három nagy esélyes közül az amerikai David Oliver már tulajdonképpen rendkívül rossz rajtja után “kiszállt”, Robles és a kínai Liu Hsziang viszont jól indult, illetve a szintén amerikai Jason Richardson is remekül futott.

A táv második felében Liu tűnt a leglendületesebbnek, az utolsó előtti gát után azonban megingott, ezt pedig Robles kihasználta, s Richardsont is maga mögött tartva lett első az amerikai és kínai riválisa előtt. Később az amerikai csapat óvása után kizárták Roblest, mivel a döntnökök megítélése szerint ő miatta billent meg Liu, így Richardson győzött, s a brit Andy Turner lett a harmadik.

Női 400 méteren a 200 méter háromszoros világbajnoka, az amerikai Allyson Felix óriási hajrával közelítette a végig az élen haladó Montshót, ám végül 3 századdal elmaradt tőle.

PARS KRISZTIÁN VILÁGBAJNOKI EZÜSTÉRMÉRŐL ITT OLVASHATSZ!