Hihetetlen öngól a BL-ben

Az APOEL Nicosia és a Wislaw Kraków összecsapásán a vendégek kapusa ügyetlenkedte be saját hálójába a labdát.

Talán még a mérkőzés játékvezetője, a magyar Kassai Viktor sem gondolta volna, hogy a 29. percben talán az év egyik legnagyobb öngólját láthatja Cipruson kedden este. A lengyel együttes 1-0-ás előnye tudatában várhatta a visszavágót, előnye azonban már igen korán és nagyon furcsa körülmények között tova szállt.

Történt, hogy Manduca végzett el egy sarokrúgást, a labda pedig egyből a kapu felé kanyarodott. Az ott ácsorgó védő és a kapus nem értették meg egymást, a mezőnyjátékos így csapattársát megelőzve a kapufára bólintott, a labda pedig a gólvonalra pattant. Szergej Parejko, a hálóőr le akart csapni a játékszerre és úgy tűnt, meg is szerezte ám, ám végül mégis beügyetlenkedte azt a hálóba.

A találkozót végül 3-1-re megnyerte az APOEL, a triplázó Aílton a 87. percben szerezte meg a továbbjutást érő találatot – 3-2 lett az összesített végeredmény.