A kajak-kenu vb-k számokban és képekben

Minden tekintetben a magyar válogatott a kajak-kenu világbajnokságok történetének legeredményesebb delegációja.

A kajak-kenu világbajnokságok történetének legsikeresebb nemzete Magyarország, amely eddig összesen 410 érmet gyűjtött (169 arany, 130 ezüst és 111 bronz).

Az örökranglista második helyén az egykori Szovjetunió 246 (101, 78, 67), míg a harmadikon Németország 212 (85, 67, 60) található.

Egy kis kedvcsináló előzetes:

A világbajnokságok történetében Kovács Katalin a legsikeresebb versenyző, aki pályafutása során eddig összesen 38 érmet gyűjtött (29, 6, 3). Az első érmét még 1997-ben szerezte, K-4 500 méteren lett ezüstérmes. Tavaly két arany- (K-2 200 m, K-4 500 m) és egy ezüstérmet (K-1 1000 m) nyert a poznani világbajnokságon.

A világbajnokságok történetének legsikeresebb férfi versenyzője a 2008-ban elhunyt magyar kenus, Kolonics György, aki 15 éves pályafutása alatt 28 érmet szerzett, ebből 15 arany-, 9 ezüst- és négy bronzérmet.

A világbajnokságok számokban
Az elmúlt 10 év legsikeresebb nemzetei (az érmek száma szerint – a sorrendet az aranyérmek száma határozza meg) :
1. Magyarország 112 (arany: 62, ezüst: 24, bronz: 26)