Hegyikerékpár: címvédés a Bükk Maratonon

Dobos Sándor

újságíró. 2011. 08. 08. 08:17

Az Egeres-völgy Sportfesztivál záróeseményeként rendezte meg a Nagy SE a 11. alkalommal kiírt Bükk Maratont.

A felsőtárkányi hegyikerékpáros eseményen 1200 nevezőből több mint ezren rajtoltak el. A Top Maraton sorozat harmadik állomásán a felnőtt férfi hosszútávot Blazsó Márton (Bike Team Szeged), a női közepet Módos Gabriella (Merida Maraton Team-CST) nyerte.

A tavalyi sorozat összetett győztese, Blazsó Márton bő tíz percet vert a másodikként befutó Grósz Bélára, hasonlóan Módos Gabriellához, aki Michelberger Szilvia előtt ért vissza az Egeres-völgyi célba. A Bükk Maraton mezőnyét román és szlovák kerekesek tették nemzetközivé. A versenyzők a 37, 58, vagy a 92 kilométeres táv közül választhattak. Az U7-13 éves gyermekek előzőleg a Titán-kupa alkalmával mérkőzhettek.

“Az elmúlt napok esőzései ellenére ideális volt a pálya. Tavalyhoz képest a parkolót megnöveltük, illetve újdonságként szerveztük a háromnapos sportfesztivált, melynek keretében terepfutásra, cross-country versenyre is sor került. A versenyzők elégedettek voltak, jövőre is hasonló rendezvényben gondolkozom” – mondta Nagy Ádám főszervező.

A Top Maraton sorozat negyedik, egyben záró állomása augusztus 28-án lesz. A jubileumi, 10. Mátra Maraton rajt-cél területe a Göngyös-Sástón található Oxygén Adneralin Parkban lesz kiépítve.

Eredmény – Bükk Maraton
Férfiak, hosszú táv (92 km):
1. Blazsó Márton (Bike Team Szeged) 4:02:59 óra
2. Grósz Béla (Fillari Team Budaörs) 4:13:51
3. Reznik Sándor (PCCC) 4:36:43
Az abszolút kategóriában Horváth Csaba (KTM-Erste Leasing) végzett a harmadik helyen, 4:33:37 órás időeredménnyel.
Nők, középtáv (58 km):
1. Módos Gabriella (Merida Maraton Team-CST) 3:02:14 óra
2. Michelberger Szilvia (Fillari Team Budaörs) 3:14:22
3. Rozsnyai Mariann (Meditech SC) 3:30:22
Az abszolút kategóriában Cseh Veronika (KTM-Erste Leasing) szerezte meg a harmadik helyet, 3:21:42-es idővel.
További felnőtt győztesek: Cser Gábor (Merida Maraton Team-CST) középtáv, Szécsi Tamás (Bringabanda SC) és Kiss Marina (Tatanka Racing Team) rövid táv.