Elúszott a póló-bronz a horvátok ellen

A vízilabda válogatott gyenge kezdés után hiába zárkózott, a horvátok elleni egygólos vereséggel csak negyedik lett a Kemény-legénység.

A Kemény Dénes vezette háromszoros olimpiai bajnok vízilabda válogatott csütörtökön hatalmas csatát vívott a szerbekkel az elődöntőben. Hiába vezettünk több góllal még az utolsó negyed elején, a szerbek kiegyenlítettek, és a hosszabbításban győztek, ezzel elúszott a vb-finálé.

A bronzérem azonban még elérhető volt , ehhez a szerbeknél talán gyengébb, de veszélyes horvát csapatot kellett volna legyőznünk.

Sajnos a magyar játékosokat a mutatott játék alapján túlzottan letörte a szerbek elleni vereség, nem tudták feldolgozni csütörtöktől szombatig. Sok hibával, bizonytalan játékkal rukkoltak ki a mieink, a horvátok a meccs első felében jelentős előnyt építettek ki.

A találkozó összefoglalója:

A nagyszünetben a magyar válogatott egyetlen harci tűzben égő tagja, Kemény Dénes szövetségi kapitány felrázta a játékosait. Feljavult a védekezés, és ha a támadójáték köszönőviszonyban sem volt a szerbek elleni kezdeti hatékonysággal, a hajrára így felzárkóztunk.

A horvátok érezhető idegességét azonban a döntő pillanatokban nem tudták Kiss Gergőék kihasználni, egy góllal, 12-11-re kikaptunk, így Kemény Dénes csapata a negyedik helyen zárta a világbajnokságot.

Eredmények, férfi vízilabda – bronzmérkőzés, helyosztók
Magyarország – Horvátország 11-12 (5-2, 3-2, 3-5, 1-2)

Magyar góldobók: Varga Dénes, Biros 3-3, Kiss I, Hárai, Hosnyánszky, Steinmetz, Madaras 1-1

5. helyért: Spanyolország – USA 11-10 (4-0, 2-3, 2-3, 3-4)

7. helyért: Montenegró – Németország 8-5 (4-3, 3-1, 1-1, 0-0)

A mérkőzés élő közvetítését az alábbiakban olvashatják:

Magyarország-Horvátország vb-bronzmérkőzés, ÉLŐ:

28. p.: Nem sikerült, Hosnyánszky blokba lövi, a horvátok ölik az időt, sikeresen. 12-11-re kikaptunk, a magyar vízilabda válogatott negyedik helyen zárta a világbajnokságot.

28. p.: A horvátok agya kezd elszállni, nem baj, majd mi játszunk helyettük.

26. p.: Igen!! Szécsi véd, Biros hálót szaggat emberfórból (11-12).

25. p: Kettős emberelőnyből sikerül, Varga Dénes harmadik találata (10-12).

24. p.: Elsietett emberelőny, a horvátok büntetnek, aztán megint eladjuk, úgy látszik, a szerbek elleni vereség mélyebb károkat okozott a lelkekben (9-12).

23. p.: A védekezésben már kellően morcosak a mienk, de a támadások…

21. p.: A horvátok kezdenek szétesni, Varga Dénes elhajlásból kilövi a pipát, már csak két gól a hátrány, jöhet az tolsó negyed, meglehet még ez a bronz (9-11).

20. p.: Hosnyánszky emberelőnyből farag a hátrányból (8-11).

20. p.: A két kapitánylegenda pillanatai, Kemény Dénes időt kér, Ratko Rudic egy kiállításért vonná felelősségre az egyik játékvezetőt.

20. p.: A horvátok kezdenek óvatlanok lenni, mint mi a szerbek ellen, csak mi nem küzdünk, inkább küszködünk.

19. p.: Boskovic negyedik gólját lövi, Biros dühből vágja a vízre és a kapuba labdát (7-11).

18. p.: Madaras még nem hagyott ki helyzetet, sajnos pótolja.

16. p.: Buric a Vargák közül bepasszolja, Kiss Gergő rettegett bal keze a túloldalon villan (6-10).

15. p.: Boskovic büntetőt értékesít, eljött az ideje a felzárkózásnak, Hárai meg is kezdi (5-9).

14. p.: Biros a kapufát rongálja, az emberhátrányt Varga Dániel blokkjának hála megússzuk, a félidőben marad az eredmény, a fiúkat Kemény Dénesnek fel kell ráznia a szünetben.

12. p.: Emberelőnyben eladjuk, Nagy Viktor véd, a következő horvát próbálkozást nem tudja hárítani, bejön Szécsi (4-8).

11. p.: Na, öt másodperces magyar pólósuli Sanghajban, Steinmetz húzza be (4-7).

10. p.: A horvátok tartják a négy gólt, de ez nem az ő érdemük, hanem a sokat hibázó magyar válogatott hibája (3-7).

9. p.: Horvát büntetővel kezdődik a második negyed, Siunko belövi, Varga Dénes válaszol (3-6).

8. p.: Van honnan javulni, háromgólos hátrányban zárjuk az első negyedet (2-5).

7. p.: Madaras bepattintja (2-4).

7. p.: Ha a szerbek ellenünk való példáját követjük, akkor nincs gond, egyébként igen (1-4).

6. p.: Biros ötméteresből szerzi az első magyar gólt (1-3).

5. p.: Gyenge a támadójáték, ennél több kell, Boskovic révén már hárommal mennek a horvátok (0-3).

2. p.: Óvatos kezdés után Boskovic lövi az első gólt (0-1).