A görög hölgyek a pólóvilág trónján

A görög válogatott nyerte a sanghaji vizes világbajnokság női vízilabdatornáját, megszerezve ezzel története első vb-aranyérmét.

A hellén lányok egy kiélezett első negyedet követően a másodikban sikeresen nullán tartották a kínai hölgyeket, ezt az előnyt pedig egészen a hajráig meg tudták őrizni. A házigazda aztán az utolsó két percben egy találatra feljött ellenfelére, ráadásul az esélye is megvolt rá, hogy hosszabbításra mentse a találkozót, de az utolsó lövés mellé szállt.

A görög női vízilabda-válogatott ezzel története első világbajnoki aranyát szerezte meg.

A péntek korábbi szakaszában az is biztossá vált, hogy az oroszoké lesz a bronzérem. A szbornaja azt is elbírta viselni, hogy az olaszok a harmadik felvonásban hat góllal terhelték meg a kapujukat. A végeredmény így 8-7 lett, pedig Oroszország a félidőben még 6-1-re vezetett.

A magyar együttes a kilencedik helyen zárta a torna küzdelmeit.