Az első magyar vb-érem Sanghajban

Gercsák Csaba bronzérmet nyert a férfi nyíltvízi úszók 25 kilométeres számában a sanghaji vizes világbajnokság szombati versenynapján.

Gercsák Csaba megszerezte az első magyar érmet a sanghaji vizes világbajnokságon, a pénteken 5 km-en tizedik magyar úszó 5:11:18.1 órás idővel ért célba, s a dobogós helyekért vívott nagy csatában mindössze 2.5 másodperccel maradt le a második orosz Vlagyimir Gyjacintól. Az aranyérem a bolgár Petar Sztojcevé lett.

A szám másik magyar indulója, Kutasi Gergely feladta a viadalt, melyen 29 úszó rajtolt el, de csak 19 ért célba.

A futam  előtt több csapat is panaszt nyújtott be, mert a víz túl meleg volt. A szervezők az eredetileg tervezett reggel 8 órás kezdést ezért kétszeri módosítás után 6 órára tették át, az amerikaiak azonban így sem engedték versenyzőiket elindulni, mert kora reggel is 30.4 fokos volt a víz.