Sport

Horváth Gábor verhetetlen volt 200 méteren

Iván Imre Krisztián

2011. 07. 16. 20:22

A szegediek kenusa egyesben, párosban és négyesben is aranyérmet szerzett 200 m-en a szolnoki kajak-kenu országos bajnokság, egyben vb-válogató szombati versenynapján.

Az ob csak az olimpiai műsorban nem szereplő férfi számokban válogató az augusztusi, szegedi világbajnokságra, a többi számban már megvan a csapat összetétele. Storcz Botond szövetségi kapitány kedden hirdeti ki a végleges vb-együttest.

Ahogy a szakvezető az MTI-nek elmondta: vasárnap délelőtt 11 órától rendezik az úgynevezett “szétlövést”, amely során három számban (K-2 500 m-en, valamint a kajakos és kenus váltó miatt K-1 és C-1 200 m-en) szállnak vízre az érdekeltek. Az egyelőre bizonytalan, hogy férfi C-1 5000 m-en szükség lesz-e pótválogatóra.

A délelőtti “szétlövések” után vasárnap 14:30-tól az 1000 m-es finálékat rendezik az ob-n.

Eredmények – Kajak-kenu ob

Férfiak:

200 m

K-1:

1. Molnár Péter (Tiszaújváros) 34.45 mp
2. Dudás Miklós (BOMBA Angyalföldi VSE) 34.77
3. Tótka Sándor (Kőrös KSE) 35.22

K-2:

1. Beé István, Sík Márton (Domino Honvéd, EDF Démász-Szeged) 32.12
2. Tótka, Hérics Dávisd (Kőrös KSE, Graboplast Győri VSE) 32.45
3. Somorácz Tamás, Bán Kristóf Tamás (Atomerőmű SE, BOMBA Angyalföldi SE) 32.62

K-4:

1. Dombi Rudolf, Gyertyános Gergely, Molnár, Dudás (Épitők Margitsziget, UTE, Tiszaújváros, BOMBA Angyalföldi VSE) 29.63
2. Szabó Balázs Gábor, Dombvári Bence, Szalai Tamás, Kerék László (Domino Honvéd) 30.35
3. Péter Kristóf, Német Balázs, Kovács Attila, Fazekas Nándor (Graboplast Győri VSE, Szarvas) 30.41

C-1:

1. Horváth Gábor (EDF Démász-Szeged) 40.54
2. Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 41.42
3. Lantos Ádám (Graboplast Győri VSE) 41.50

C-2:

1. Horváth, Foltán László (EDF Démász-Szeged, UTE) 37.38
2. Kozmann György, Korisánszky Péter Dániel (Atomerőmű SE, Csepel) 37.95
3. Viktor Endre, Fehér Imre (Atomerőmű SE) 38.36

C-4:

1. Bozsik Attila, Horváth, Balázs Péter, Sarudi Pál (BSE-ESMA, EDF Démász-Szeged, Szolnok) 33.92
2. Lantos, Nagy Péter, Németh Gergő, Erdős Szilárd (Graboplast Győri VSE) 35.98
3. Fehér, Viktor, Kozmann, Végh Attila (Atomerőmű SE, BSE-ESMA) 36.13

5000 m

K-1:

1. Kammerer Zoltán (Graboplast Győri VSE)
2. Paumann Dániel Máté (MTK)
3. Máthé Gábor (MTK)

C-1:

1. Vajda Attila (EDF Démász-Szeged) 22:07.09 p
2. Jakus Zoltán (Csepel) 22:15.15
3. Varga Dávid (MTK) 22:34.56

Nők:

200 m

K-1:

1. Tóth Dzsenifer (MTK) 41.84
2. Szabó Petra (Mezőgép) 42.34
3. Szilvásy Nóra (MTK) 42.74

K-2:

1. Paksy Tímea, Patyi Melinda (MTK, Domino Honvéd) 37.43
2. Tóth, Szabó 37.56
3. Hagymási Anita, Farkasdi Ramóna (FTC, Graboplast Győri VSE) 39.08

K-4:

1. Horváth Alexandra Enikő, Kárász Anna, Csernák Edina, Csernák Petra (EDF Démász-Szeged, Dunferr) 35.36
2. Tóth, Szabó, Szilvásy, Sarudi Alíz (MTK, Mezőgép) 35.71
3. Paksy, Patyi, Rasztotzky Eszter, Bozsik-Csengeri Adrienn (MTK, Domino Honvéd, Römi Kajak-Kenu és Sárkányhajó Klub) 37.06

C-1:

1. Takács Kincső (Graboplast Győri VSE) 51.29
2. Baravics Gyöngyvér (Csepel) 53.54
3. Obermayer Dorina (MTK) 53.78

5000 m

K-1:

1. Csay Renáta (Graboplast Győri VSE) 21:27.14 p
2. Folláth Vivien (Szolnok) 21:29.66
3. Bara Alexandra (KSI) 22:04.70

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Professor Yuval Noah Harari, author and Professor of History at the Hebrew University of Jerusalem, speaks about themes from his new book 'Homo Deus: A Brief History of Tomorrow' on September 8, 2016 at the Dancehouse Theatre as part of the Manchester Literature Festival in Manchester, England. (Photo by Jonathan Nicholson/NurPhoto)
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.