Cavendish esős szakaszon vágott vissza

A brit sprinter harmadik szakaszgyőzelmét aratta az idei Tour de France-on, holnap viszont már jönnek a Pireneusok.

A francia országúti kerékpáros körverseny 11. szakaszán 167,5 kilométer várt a mezőnyre, a szakasz során egy harmadik és egy negyedik kategóriás heggyel. Az azonban várható volt, hogy a mai is a sprinterek napja lesz, és bár egy hat fős szökevénycsoport a rajt után ellépett a mezőnytől, de nem sikerült túlságosan nagy előnyre szert tenniük, bő két kilométerrel a cél előtt utol is érték őket.

A kerékpárosok dolgát az eső is nehezítette, a befutónál is nedves volt az aszfalt, így különösen óvatosnak kellett lenni a helyezkedés során. Mark Cavendish tegnap kikapott André Greipeltől, most azonban sikerült visszavágnia, és megelőzte a második helyen célba érő német vetélytársát. A brit már a harmadik szakaszgyőzelmét aratta az idei Touron, és átvette a zöld trikót.

Az összetettben továbbra is Thomas Voeckler vezet. Holnap már kőkemény hegyi szakasz vár a mezőnyre (Cugnaux és Luz Ardiden között 211 km a táv), egy első, valamint két kiemelt kategóriás emelkedővel, hegyi befutóval.