Davis Kupa: Balázs egyenlített a fehéroroszok ellen

Kellner Ádám öt játszmában kikapott, Balázs Attila három játszmában nyert pénteken, ezzel 1-1 az állás a Fehéroroszország elleni Davis Kupa-találkozón.

A Gödöllőn zajló párharc első meccsén Uladzimir Ignatyik hatalmas küzdelemben, rövidítésben nyerte az első szettet, majd a folytatásban tovább növelte előnyét. Kellner azonban nem adta fel, szépített, sőt a negyedik játszmát remek tenisszel 6:1-re hozta.

A mindent eldöntő záró felvonásban a magyar teniszező brékelte riválisát, 5:4-es vezetésénél már 30-15 volt a javára, amikor egy vitatott labda után a mérkőzés döntnöke Ignatyiknak kedvezett ítéletével. A magyar játékos ezt követően – a vélhetően téves döntés következtében – “elvesztette a fonalat” és a meccset is.

A játéknap második meccsén Balázs Attila könnyedén verte Szjarhej Betaut, ezzel 1-1-re mentette a párharc állását.

Szombaton a párosmérkőzést (Bardóczky Kornél, Fucsovics Márton-Ignatyik, Maksz Mirnyij), vasárnap pedig két további egyest (Balázs-Ignatyik, Kellner-Betau) bonyolítanak le.

Sikere esetén a magyar csapat a brit-luxemburgi párharc győztesével játszhat a feljutásért.