Sebestyén 32. az időmérőn

A 125 kcm-esek között szereplő magyar motoros csak két riválisát előzte mega gyorsaságimotoros-világbajnokság Olasz Nagydíjának időmérő edzésén.

A kvalifikációt a francia Johann Zarco nyerte meg, a második helyről a spanyol Luis Salom, a harmadikról pedig honfitársa, Sergio Gadea rajtolhat a vasárnapi, mugellói futamon, amely az idei vb nyolcadik versenye lesz.

Sebestyén Péter a mai harmadik szabadedzésen a 34. lett, míg a rajthelyről döntő időmérőn a 32. leggyorsabb volt. Az edzés közben eleredt az eső, így ekkor már nem lehetett javítani a kvalifikáció elején elért eredményen.

„A pálya sem egyszerû, nehéz megtalálni a megfelelõ beállításokat, és még az idõjárás is nehezíti a feladatunkat. Sajnos ma sem tudtunk megfelelõen dolgozni. Meglátjuk a holnapi versenyen” – nyilatkozta a 17 éves magyar versenyző.