Sebestyén 20. az asseni esős versenyen

Sebestyén Péter 20. lett a gyorsasági motoros világbajnokság Holland Nagydíján, a 125 kcm-esek asseni futamát eső miatt leintették.

A KTM-es magyar versenyző a 26. helyről rajtol a 22 körösre tervezett versenyen. A futam alatt eleredt az eső, és bár  nem volt sok kicsúszás, a 14. körben biztonsági szempontok miatt lefújták a versenyt. Sebestyén hatot előzve végül 20. pocícióban ért célbe, idei legjobb helyezését elérve. A piros zászlós futamot az okosan motorozó Vinales nyerte meg, az első három spanyol jött be Apriliákkal.

„A futam elején száraz pályán nem mentem igazán jól, nem találtam a ritmust. Aztán egyre jobban éreztem a motort. Vizes pályán lendületesebben, finomabban kell vezetni, és ez jobban megy a KTM-mel. Úgy érzem, a két fõ gondom most az, hogy nem tudok az elején igazán gyors köröket menni, valamint, hogy a száraz pályán szükséges keményebb vezetés kevésbé megy még a KTM-mel” – nyilatkozta a futam után a 17 éves magyar versenyző.

A Moto2-ben a spanyol Marc Marquez állhatott fel a dobogó tetejére, a MotoGP-ben pedig az amerikai Ben Spies volt a leggyorsabb.