Kovács Zsófia hetedik a triatlon-Eb-n

A Pontevedrában zajló rövidtávú triatlon Európa-bajnokságon épp csak lecsúszott a pontszerző helyekről a magyar versenyző.

Az utóbbi időszak legeredményesebb magyar triatlonistájává előlépett Kovács ezzel további értékes pontokat szerzett ahhoz, hogy kvótát szerezzen a jövő évi londoni olimpiára. Ez a hetedik hely az elmúlt évek legjobb eredménye. Az ötkarikás játékokon is rövidtávú versenyeket rendeznek majd a triatlonisták között.

A viadal honlapja alapján a versenyt a francia Emmie Charayron nyerte meg, Vanek Margit a 28. lett.

Eredmények – nők:
1. Emmie Charayron (francia) 2:04.00 óra
2. Vendula Frintova (cseh) 1:27 perc hátrány
3. Annamaria Mazzetti (olasz) 1:28 perc hátrány
7. Kovács Zsófia 2:22 perc hátrány
28. Vanek Margit 5:31 perc hátrány

A férfiak versenyében Fecskovics Attila legjobb magyarként a 26. helyen végzett. A viadal honlapja alapján Vanek Ákos 35., Pocsai Balázs pedig 44. lett a 46 fős mezőnyben.

A versenyt a brit Alistair Brownlee nyerte, nyolc másodperccel megelőzve testvérét, Jonathant.

…44. Pocsai Balázs 7:44 p h.

Eközben idehaza a férfiaknál Csortos Imre, míg a nőknél Szakály Zsuzsanna nyerte a Kiskörén szombaton rendezett, 2,5 km úszásból, 80 km kerékpározásból és 20 km futásból álló középtávú triatlon országos bajnokságot.

A viadalt igen szélsőséges körülmények között rendezték meg, ugyanis a rajtnál még verőfényes napsütés fogadta az indulókat, de a kerékpározás során jégeső nehezítette a résztvevők dolgát, melynek során 22 Celsius-fokról 14-re esett vissza a hőmérséklet.