Venus Williams maratoni meccsen ment tovább

Az amerikai teniszező fantasztikus mérkőzésen verte meg a 41 (!) éves japán Date-Krummot az angol nyílt teniszbajnokság 2. fordulójában.

A sokszor Grand Slam-győztes amerikai a második fordulóban a japán veterán, Date-Krumm ellen lépett pályára a wimbledoni füves pályás tornán. Nagyon nem ment az idősebbik Williams lánynak, mert az első szettben már 5-1-re vezetett az ázsiai játékos.

Nem hagyta annyiban Venus, felzárkózott, egyenlített, és odáig „fajult az első szett”, hogy a végén csak rövidítésben dőlt el. Ekkor főszereplővé léptek elő a vonalbírók, mert a japán már 6:3-ra is vezetett, amikor két kétes ítélettel egyből 6:6 lett az állás. Ekkor azonban helyén volt Date-Krumm szíve, és 8:6-ra hozta a rövidítést, így 7:6-ra az első szettet.

Tudni kell, hogy Date-Krumm már 41 éves, legjobb eredménye Grand Slam-tornán 1995-ben a Roland Garroson, 1996-ban épp Wimbledonban egy elődöntő (viszont már 1990-ben eljutott a negyedik körig Melbourne-ben). Ehhez képest Venus ötször nyerte meg a wimbledoni tornát, kétszer a US Opent.

A második szettben már látszott, Venus nem azért ment fel a gyepre, hogy két játszma alatt kiessen a második körből. Egyre magabiztosabbá vált, és hozta is a szettet (6:3). Sőt, 2:0-ra vezetett a döntő szettben is az amerikai, akkor viszont elvesztette adogatását. 4:4-nél megjósolhatatlan volt, ki nyeri a mérkőzést, mindenesetre Williams adogathatott. Hozta a szervát, csakúgy, mint a japán, hogy azután ezt megismételjék még egyszer: 6:6. Ekkor már 2 óra 43 perce játszottak.

Fantasztikus, a végletekig kiélezett mérkőzés volt, a hetedik pont is nehezen dőlt el – Venus Williams javára. A japán adogatásánál 15-30-nál elrontotta tenyeresét, ez pedig végzetesnek bizonyult: továbbment az amerikai klasszis.