Murray és Lisicki sikere

A 2. kiemelt brit Andy Murray nyerte a 700 ezer euró összdíjazású, londoni füvespályás tenisztornát, Birminghamben Sabine Lisicki diadalmaskodott.

A 2. kiemelt brit Andy Murray nyerte a 700 ezer euró összdíjazású, londoni füvespályás tenisztornát, aki a döntőben az 5. kiemelt francia Jo-Wilfried Tsongát múlta felül.

A jövő héten kezdődő wimbledoni tornát nagy reményekkel váró Murray-nek egy napot várnia kellett a mérkőzésre, a rossz idő miatt hétfőn került szembe Tsongával, aki el is vette tőle az első szettet. Murray rövidítésben egyenlített, majd a döntő játszmát és a tornát is megnyerte.

Queen’s Club, döntő: Murray (brit, 2.)-Tsonga (francia, 5.) 3:6, 7:6 (7-2), 6:4

A birminghami, 220 ezer dollár összdíjazású női versenyen is hasonló volt a forgatókönyv, ott a 4. kiemelt szlovák Daniela Hantuchová a hétfőre halasztott döntőben meglepetésre a világranglista 100. helyezettje, a német Sabine Lisicki ellen sima vereséget szenvedett.

Birmingham, döntő: Lisicki (német)-Hantuchová (szlovák, 4.) 6:3, 6:2