Hanga jól kezdett az Eurocampen

A magyar válogatott kiválósága csapata egyik legjobbja volt a Trevisóban zajló tornán.

Ahogyan arról már beszámoltunk, a spanyol Manresába szerződő Hanga Ádám is részt vesz az Olaszországban zajló Eurocampen, melyen a kontinens legnagyobb tehetségei mutatják meg képességeiket a nagyérdeműnek és a játékosmegfigyelőknek.

Honfitársunk az 1-es csapatban lépett pályára, és együttese ugyan 71-63-as vereséget szenvedett a Team 4-től, a magyar játékos remek teljesítménnyel vétette észre magát. A torna honlapja szerint Hangának 19 perc jutott, ezalatt két mezőnykosarat és négy büntetőt értékesített, így nyolc ponttal zárt – csapata harmadik legeredményesebbje volt. Mellé lekapott öt lepattanót és kiosztott két gólpasszt is, a plusz-mínusz mutatóban pedig plusz 16-al zárt, ezzel együttese második legjobbja volt.

Hanga a szerb U19-es válogatott ellen is megmutathatta magát az Eurocamp All Star-csapatában, azon a találkozón 7 ponttal, 5 lepattanóval, 2-2 labdalopással és blokkal zárt és újfent övéi egyik legjobbja volt. Együttese 61-53-ra nyerte a meccset.