Sport

A kenu párosoknál újabb forduló következik

Borsik Richárd

2011. 06. 11. 11:37

1000 méteren a Kökény, Dombi kajak-duóban, a Sáfrán-testvérek kenuban, 500 női kajakban pedig a Szabó, Kozák kettős nyerte az Eb- és vb-válogató 2. fordulóját.

A három szám közül egyedül a kenusoknál lesz szükség úgynevezett szétlövésre, pótválogatóra (az első körben győztes Széles Gábor, Nagy Péter egység ezúttal csak negyedik lett), Dombiék ugyanis második győzelmüket aratták, így immár biztos indulói a jövő hétvégi, belgrádi Eb-nek és az augusztusi, szegedi MOL vb-nek.

Storcz Botond szövetségi kapitány elmondta: mivel Dombi – aki egyesben is nyert az első fordulóban – a párost választja, K-1 1000 m-en további válogatók nélkül a pénteken győztes, fiatal Dombvári Bence képviseli majd Magyarországot a két viadalon.

A női párosoknál szintén második sikerét aratta a vb-címvédő Szabó, Kozák duó, mivel azonban Kozák egyesben kiharcolta a részvételt, duplázásra pedig nincs lehetőség, az Eb-n és a vb-n is a mindkét válogatón második Kovács Katalin, Csipes Tamara kettősé az indulás joga.

Storcz terve szerint az Eb-n az olimpiai számokban azok szállnak vízre, akik majd az augusztus 17-21. közötti szegedi, kvótaszerző vb-n is képviseli a magyar színeket.

A hétvégi, Maty-éri viadalon szombaton délután három döntőt rendeznek, vasárnap pedig 9:30-tól kezdődnek a további finálék. A pótválogatót hétfőn bonyolítják le, a végleges Eb-csapat keddre alakul ki.

 

Kajak-kenu válogató, Szeged

Eredmények a szövetség honlapja alapján:


1. Kökény Roland, Dombi Rudolf (Esztergom, Építők Margitsziget) 3:11.703 p

2. Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos (Graboplast Győri VSE, Domino Honvéd) 3:13.035

3. Tóth Dávid, Kulifai Tamás (MTK) 3:14.541

Férfi C-2 1000 m (olimpiai szám):

1. Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály (KSI, Dunaferr) 3:36.508

2. Németh Szabolcs, Vasbányai Henrik (MTK, BKV Előre) 3:37.882

3. Tóth Márton, Mike Róbert (BKV Előre, MTK) 3:38.044

4. Széles Gábor, Nagy Péter (Graboplast Győri VSE) 3:39.058

Női K-2 500 m (olimpiai szám):

1. Szabó Gabriella, Kozák Danuta (Domino Honvéd) 1:40.209

2. Kovács Katalin, Csipes Tamara (Domino Honvéd) 1:42.477

3. Medveczky Erika, Sarudi Alíz (MTK) 1:43.473

Női C-2 500 m (két induló):

1. Obermayer Dorina, Takács Kincső (MTK, Graboplast Győri VSE) 2:12.172

2. Groholy Diana, Lakner Zita (KSI, FTC) 2:12.334

 

 

férfi K-1 200 m

női K-2 200 m

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.