A Szolnok 84. az európai kosárranglistán

A friss rangsorban a magyar bajnok és kupagyőztes Olaj megelőzi Hanga Ádám új spanyol csapatát, a Manresát.

Az eurobasket.com internetes kosárlabda-szakportál közzétette legfrissebb európai klubranglistáját – írja a BB1.hu oldal. Első a görög Panathinaikosz, második az izraeli Maccabi Tel-Aviv, harmadik a spanyol Real Madrid – úk voltak az idei Euroliga érmesei is.

Az Európa Kupa-győztes orosz Kazany a kilencedik, az EuroChallenge-aranyérmes szlovén Krka Novo Mesto pedig a 34. pozíciót foglalja el.

Az első tízben négy spanyol együttes is szerepel. A 84. helyen áll a Magyar Kupa-győztes, bajnoki aranyérmes Szolnoki Olaj KK együttese, amely 12 hellyel megelőzi a spanyol Assignia Manresa csapatát, amely nemrégiben igazolta le a jelenlegi legjobb magyar kosárlabdázót, az Albacomp játékosát, Hanga Ádámot.