Roland Garros: döntőben a női címvédő

Az olasz Francesca Schiavone lesz Li Na ellenfele a francia nyílt teniszbajnokság női fináléjában.

Az ötödik helyen kiemelt címvédő a hazai pályán szereplő, tizenegyedik kiemelt Marion Bartoli ellen lépett pályára a mai második női elődöntőben. Schiavone az első szettben 4:3-nál elvette ellenfele adogatását, majd hozta a sajátját, így játszmaelőnybe került.

Bartoli nem adta fel, a második szettben brékelte ellenfelét, de hamar el is vesztette az előnyt. A francia 5:3-nál a meccsben maradásért adogathatott, Schiavone azonban a játék mellett a mérkőzést is behúzta. A tavalyi győztes két játszmában, másfél óra alatt 6:3, 6:3-ra verte ellenfelét, így a kínai Li Na elleni szombati döntőben megvédheti címét.

A 30 éves olasz teniszező második Grand Slam-győzelmét arathatja, míg Li Na az első GS-sikerére készül.

A Li Na – Sarapova elődöntőről bővebben itt olvashat!

Eredmény – Roland Garros, női elődöntő
Schiavone (olasz, 5.)-Bartoli (francia, 11.) 6:3, 6:3

A vegyes párosok küzdelmében már a döntőt rendezték: az ausztrál Casey Dellacqua és az amerikai Scott Lipsky első Grand Slam-diadalukat aratták, miután nagy csatában legyőzték az első helyen kiemelt, címvédő Katarina Srebotnik, Nenad Zimonjic szlovén, szerb duót.

Eredmény – Roland Garros, vegyes páros, döntő
Dellacqua, Lipsky (ausztrál, amerikai)-Srebotnik, Zimonjic (szlovén, szerb, 1.) 7:6 (8-6), 4:6, 10-7 – döntő rövidítés