Murray is a nyolc között

Utolsóként Andy Murray is csatlakozott a legjobb nyolc mezőnyéhez a Roland Garroson, miután legyőzte a szerb Troickit.

A hétfőn sötétedés miatt félbeszakadt Murray-Troicki meccs kedden a döntő játszmával folytatódott, a 4. kiemelt skót szemszögéből 4:6, 4:6, 6:3, 6:2-es állásnál. Murray előző napi javuló formája kitartott, nagy küzdelemben legyűrte szerb ellenfelét.

Ezzel a férfiaknál is kialakult a negyeddöntők párosítása, az olasz Fagnini visszalépése miatt Djokovic játék nélkül elődöntős.

A hölgyeknél parádés meccsen jutott tovább a tavalyi győztes Francesca Schiavone, miután az első játszma 6-1-es elvesztése után hozta a második és a harmadik játszmát. A hazai közönség előtt versenyző Bartoli némi meglepetésre kiverte Szvetlana Kuznyecovát.