Kikapott a női vízilabda-válogatott

Dobos Sándor

újságíró. 2011. 05. 31. 18:35

A vendéglátó oroszok nemzeti együttesétől négy góllal kikapott a magyar női vízilabda-válogatott a Kirisi Kupáért kiírt hatcsapatos nemzetközi torna keddi nyitónapján.

Az egyformán a júliusi, kínai világbajnokságra készülő két csapat összecsapásán a viadal honlapjának tanúsága szerint szoros csata folyt, és Merész András együttese végig jól tartotta magát, a záró negyed előtt csupán két góllal vezettek az Európa-bajnoki címvédő vendéglátók.

A legutóbbi, tavalyi Eb-n ötödik, azóta azonban jelentős átalakuláson átesett, és még javában formálódó magyar válogatott szerda délután (15 óra) az Egyesült Államok csapatával száll vízbe, amely kedden 7-7-re végzett Ausztrália legjobbjaival. A harmadik mérkőzés kisebb meglepetést hozott, amennyiben az Eb-ezüstérmes görögök igencsak gólgazdag meccsen csupán döntetlent (13-13) játszottak a szűkebb nemzetközi élvonalhoz nem sorolható kazahokkal.