Bosh megrázta magát, vezet a Miami

A Heat főként Chris Bosh 34 pontjának köszönhetően legyőzte a vendég Chicago Bullst, ezzel 2-1-re vezet NBA Keleti főcsoportjának döntőjében.

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság 2006-os bajnoka, a Miami Heat őrzi veretlenségét saját csarnokában (7-0) a rájátszásban, Bosh mellett a többi sztár közül LeBron James 22, Dwyane Wade pedig 17 pontot szerzett a Chicago Bulls elleni harmadik mérkőzésen.

Az alapszakaszgyőztes Chicagóban – amely február 7. óta nem kapott ki kétszer egymás után – Carlos Boozer 26 ponttal és 17 lepattanóval remekelt. Az idény legjobbjává választott Derrick Rose ugyanakkor mindössze 20 pontig jutott, és 19 mezőnykísérletéből csupán 8 volt sikeres.

A Heat a mérkőzés nagy részében vezetett, bár a Bullsnak még a negyedik negyedben is volt esélye, a játékrész elején négy pontra csökkentették a különbséget. A hazaiak végül 96-85-re tudtak diadalmaskodni, ezzel vezetnek a keleti döntőben.

A negyedik, keddi csatának szintén Miami ad otthont.