A nagydöntő kapujában a Vancouver

Az alapszakaszgyőztes 4-2-re nyert a San Jose Sharks otthonában az NHL nyugati főcsoportjának fináléjában, így összesítésben 3-1-re vezet.

Az észak-amerikai profi jégkorongliga nyugati döntőjének negyedik meccsén a hazaiak sorozatban öt emberelőnyös helyzetet is elpuskáztak, majd a második játékrészben a Vancouver Canucks 1 perc 55 másodperc alatt három, 5 a 3 elleni szituációt is gólra váltott.

A záró játékrész elején újra betalált a kanadai gárda, és a San Jose hiába lőtt két gólt a végén, ez már nem volt elég a vereség elkerüléséhez. A Vancouverben Henrik Sedin négy, ikertestvére, Daniel három gólpasszt adott. A hátvéd Sami Salo két gólt és egy gólpasszt jegyzett.

A következő mérkőzésre magyar idő szerint szerda hajnalban kerül sor Vancouverben, és ha ott nyer a Canucks, akkor 1994 óta most először játszik ismét Stanley Kupa-döntőt.

Keleten a Boston Bruins-Tampa Bay Lightning párharc 2-2-re áll.