Sérülés juttatta tovább a címvédőt

A világelső dán Caroline Wozniacki belga ellenfele, Yanina Wickmayer két játék után feladta a negyeddöntőt Brüsszelben.

A világranglista 22. helyén álló belga hölgynek a háta fájt, és ugyan kapott orvosi segítséget, két elvesztett játék után a meccs feladása mellett döntött. Wickmayernek (képünkön) nem is ez lehet a legnagyobb gondja, sokkal inkább az, hogy így veszélybe került a szereplése a jövő héten rajtoló Roland Garroson is.

Caroline Wozniacki ellenfele a legjobb négy között az olasz Francescha Schiavone lesz. Az itáliai a japán Ajumi Moritát verte 6:2, 6:3-ra. A másik ágon Vera Zvonareva és Peng Shuai csap össze az elődöntőben a brüsszeli salakpályás tenisztornán.

Eredmények – Brüsszel, negyeddöntők
Wozniacki (dán, 1.)-Wickmayer (belga, 6.) 2:0 után Wickmayer feladta
Zvonarjova (orosz, 2.)-Dulgheru (román, 7.) 6:0, 6:1
Schiavone (olasz, 3.)-Morita (japán) 6:2, 6:3
Peng (kínai, 8.)-Arvidsson (svéd) 6:2, 6:4
Az elődöntőben: Wozniacki-Schiavone, Peng-Zvonarjova

Mindeközben a nizzai férfi salakpályás tenisztorna küzdelmei is vége felé közelednek. Az év meglepetésembere, az ukrán Dolgopolov az első helyen kiemelt David Ferrert búcsúztatva jutott a legjobb négybe. Az ellenfele a a román Hanescu lesz, aki Haase ellen jutott tovább, a holland 6:2, 2:0-nál feladta a meccset.

A nap másik két mérkőzésén érvényesült a papírforma, így a második kiemelt Berdych a harmadik helyen rangsorolt Almagróval mérkőzik majd meg.

Eredmények – Nizza, negyeddöntők
Dolgopolov (ukrán, 5.)-Ferrer (spanyol, 1.) 6:4, 1:6, 7:5
Berdych (cseh, 2.)-Gulbis (lett) 6:1, 6:4
Almagro (spanyol, 3.)-Andujar (spanyol) 6:1, 6:4
Hanescu (román)-Haase (holland) 6:2, 2:0-nál Haase feladta
Az elődöntőben: Dolgopolov-Hanescu, Berdych-Almagro

A címvédő argentin válogatott a csütörtöki két egyest megnyerve behozhatatlan előnyre tett szert az eddig hozzá hasonlóan veretlen amerikai csapattal szemben, ezzel az élen végzett a Vörös csoportban, és bejutott a szombati döntőbe a férfi teniszezők düsseldorfi csapat-világbajnokságán.

A szombati döntőben a két csoportgyőztes csap össze.