Nadal világelső marad

A spanyol teniszező könnyedén nyert a horvát Marin Cilic ellen a római salakpályás tenisztorna férfi versenyének negyeddöntőjében.

Rafael Nadal azzal, hogy két játszmában aratott győzelmével bejutott a legjobb négy közé, a jövő héten is vezetni fogja a világranglistát. Szintén elődöntőbe jutott a negyedik helyen kiemelt brit Murray, a tornán hetedik helyen rangsorolt cseh Berdych viszont kiesett, miután három játszmában kikapott a francia Gasquet ellen.

A nőknél elődöntőbe jutott az első helyen kiemelt dán Caroline Wozniacki, mellette Stosur, Li Na és Sarapova is a legjobb négy közé került. Mint arról beszámoltunk, Arn Gréta a világranglista hatodik helyén rangsorolt Li Na ellen kapott ki a torna negyeddöntőjében.

Li (kínai, 4.)-Arn 6:3, 6:1
Sarapova (orosz, 7.)-Azarenka (fehérorosz, 3.) 4:6, 3:0-s állásnál Azarenka könyöksérülés miatt visszalépett

Az elődöntőben: Wozniacki-Sarapova, Li-Stosur.