A Fradi kezdte jobban a bronzcsatát

A KEK-döntő visszavágójára készülő zöld-fehérek hazai pályán három góllal verték a Vác együttesét a női kézilabda NB1 bronzérméért zajló párharc első mérkőzésén.

Az első félidőben szinte végig a Fradi vezetett két-három góllal, de a játékrész végére kiegyenlített a Vác, így 16-16-os állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

A vendégeknek a második félidő első felében is sikerült tartaniuk a lépést, de egyre jobban elfáradtak, így végül Elek Gábor együttese három góllal felülkerekedett, 31-28 lett a végeredmény.

A második találkozót jövő hét szerdán rendezik, egy újabb győzelemmel a Fradi megszerezné a bajnoki bronzérmet. Előtte azonban vasárnap is fontos feladat vár a zöld-fehérekre, az Alicante elleni KEK-döntő visszavágójára ötgólos előnnyel indulnak.

Eredmény – Női kézilabda NB1, a 3. helyért, 1. mérkőzés
FTC-Rail Cargo Hungaria – Syma Vác 31-28 (16-16)
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Ferencváros javára.