Kézilabda: lépéselőnyben a Fradi a bronzcsatában

Az FTC három góllal nyert a vendég Tatabánya ellen a férfi kézilabda NB I harmadik helyéért zajló párharc szombati, első mérkőzésén.

A Ferencváros hazai pályán végig vezetett a Tatabánya elleni mérkőzésen és annak ellenére is nyerni tudott három találattal, hogy a túloldalon Harsányi egymaga tizennégyet vállalt.

A játéknap korábbi meccsén a Csurgó hazai pályán verte a Balatonfüredet, igaz a szünetben még hatgólos előny a végére kettőre olvadt.

Mindeközben a hölgyeknél a székesfehérvári együttes a megyei rivális Dunaújváros vendégeként nyert kettővel az 5-8. helyért fotó küzdelemben, míg az Érd Újbudán győzött könnyedén.

Eredmények

a 3. helyért, 1. mérkőzés:
Celebi-FTC – Tatabánya-Carbonex 27-24 (13-10)

A párharc az egyik fél harmadik győzelemig tart, a második meccset jövő hét pénteken rendezik Tatabányán.

az 5-8. helyért:
Csurgó-Balatonfüred 27-25 (17-11)