Főcsoportdöntős a Boston

A Bruins legénysége negyedszerre is legyőzte a Philadelphia Flyerst az NHL rájátszásában és söpréssel jutott tovább.

Az NHL rajongói tudhatják, hogy ugyan a legutóbbi játéknapot megelőzően a Boston Bruins 3-0-ra vezetett a Philadelphia Flyers ellen, tavaly ugyanekkora előnyről képes volt elbukni.

Nos, a történelem nem ismételte önmagát, olyannyira nem, hogy a duplázó Lucic vezette Bocsok sima 5-1-re nyertek a Philly ellen, ezzel pedig könnyedén kisöpörték riválisukat a rájátszásból. Az ellenfelük a Washington Capitals leiskolázó Tampa Bay Lightning lesz.

A Detroit Red Wings az utolsó szalmaszálba kapaszkodik, ezúttal a motorvárosiak felé billent a mérleg nyelve. A San José Sharks eddig mindhárom meccset egyetlen találattal nyerte meg, kétszer ráadásul hosszabbításban. Most sem kellett sok a ráadáshoz, Helm azonban szűk másfél perccel a vége előtt belőtte a győztes gólt, 4-3 lett a vége (a Detroit 3-1-ra is vezetett már az első harmadban). Folytatás San Joséban.