Kétgólos hátrányból fordított az USA

Az amerikai válogatott 4-2-re legyőzte a norvég csapatot a jégkorong-világbajnokságon. Simán nyertek a csehek.

A Szlovákiában zajló világbajnokság C-csoportjában az első mérkőzésükön a svédeket hosszabbításban legyőző norvégok jól kezdtek az USA ellen is, az első harmad után 2-0-ás előnyre tettek szert, ráadásul a második góljukat emberhátrányból szerezték.

Az amerikaiaknak csak a harmadik harmadban sikerült bevenniük a norvégok kapuját, akkor azonban négyszer is mattolták Haugen kapust. Az USA 2-2 után két emberelőnyös góllal fordította a maga javára a mérkőzést, ezzel a tengerentúli együttes százszázalékos maradt.

A D-csoportban Csehországnak nem okozott gondot Dánia legyőzése, 6-0-ra nyertek Michalekék, így második győzelmüket aratták.