Előnyben a Szolnok és az Albacomp

A hazai pályán szereplő csapatok nyertek a férfi kosárlabda NB 1 elődöntős párharcainak első mérkőzésén.

A Körmend nagyszerűen kezdett a Szolnok ottonában, az első negyed után még nyolc ponttal vezetett Sabáli Balázs együttese. A második játékrészben feljavult a hazaiak védekezése és a támadójátéka is, így a nagyszünetre már négypontos előnnyel a Szolnok fordult.

A folytatásban az Olaj már magabiztos volt, folyamatosan átvették az irányítást, a harmadik negyed végére már nagy különbséggel vezettek. Pór Péter csapata azt is megengedhette magának, hogy a végére kiengedjen, így is nyertek 80-62-re, ezzel vezetnek a párharcban.

A másik ágon az Albacomp saját közönsége előtt 13 ponttal verte az Atomerőmű együttesét. A paksiak Johnson és Sales vezetésével próbálták tartani a lépést, de csak a második negyedet tudták a maguk javára fordítani, így hátrányba kerültek az elődöntős párharcban.

A második mérkőzéseket kedden rendezik.

Eredmények – elődöntő, 1. mérkőzés:
Elődöntő, 1. mérkőzés:
Szolnoki Olaj – MJUS-Fortress Körmend 80-62 (14-22, 22-10, 30-13, 14-17)
A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0, a Szolnok javára.

Albacomp-Atomerőmű SE 91-78 (23-14, 21-26, 21-14, 26-24)
A három győzelemig tartó párharc állása: 1-0 az Albacomp javára.

A 9-14. helyért:

Factum Sport Debrecen – Marso-Vagép NYKK 86-61 (19-18, 23-15, 17-14, 27-14)

KONECRANES-Salgótarján – Kis-Rába menti Takarék Soproni KC 79-87 (24-25, 29-16, 19-21, 7-25)