Megvédte címét a Dunaújváros

Administrator

2011. 04. 20. 20:31

A negyedik összecsapáson megszerezték az elsőséghez szükséges harmadik győzelmet is a Szentes ellen a női vízilabda ob I-ben.

A Szentesen rendezett szerda esti meccsen a hazaiak szereztek vezetést, majd már 3-1 is volt a javukra, amikor a vendégek elkezdtek hatékonyabban játszani, s a nagyszünetre ledolgozták hátrányukat. Sőt, a folytatásban 6-4-re, 7-5-re, majd 8-6-ra húzott el a címvédő.

A Szentes megpróbálkozott visszazárkózni, de csak szépítésre tellett erejéből bő egy perccel a vége előtt, egyenlítésre, ennél fogva a hosszabbítás kiharcolására azonban már nem. Győzött, így megvédte bajnoki címét a Dunaújváros.

A Vodafone női ob I 2010/11-es szezonjának dobogósai: 1. Dunaújváros, 2. Szentes, 3. Eger

Eredmény – döntő, 4. mérkőzés:

Hungerit-MetalCom-Szentesi VK – Dunaújvárosi Főiskola-DVCSH-Corner Ékszer 7-8 (2-1, 2-3, 1-3, 2-1)
góldobók: Kövér-Kiss 3, Brávik F. 2, Miskolczi, Kotova 1-1, illetve Poszkoli 3, Keszthelyi, Primász, Huszka, Kovács D., Menczinger K. 1-1

A párharc végeredménye: 3-1 a Dunaújváros javára