Hoki vb: simán nyertek a hollandok és az olaszok

8-2-re kitömték a spanyol, 6-0-ra pedig a koreai csapatot a Budapesten zajló divízió I-es jégkorong-világbajnokságon.

A nap első mérkőzésén a hollandok már 11 perc után 4-0-ra vezettek a spanyolok ellen, így már akkor sejteni lehetett, hogy győzelmük nem forog majd veszélyben.

A második harmad után már 6-0 volt az állás, a spanyolok csak a harmadik játékrészben tudtak betalálni kétszer is, de a hatgólos különbség megmaradt.

A magyarokhoz hasonlóan a feljutásért küzdő olaszok könnyedén nyertek 6-0-ra a dél-koreaiak ellen. Kiegyenlített játékot hozott az első harmad, a taljánok a hátsó palánkról visszapattanó korongból szereztek vezetést.

A folytatásban sokkal jobban védekezett az európai együttes, és könnyedén növelte a különbséget.

Mint ismert, a magyarok hétfőn az utolsó 5 percben lőtt három góllal verték 6-3-ra a dél-koreai gárdát.

Eredmények – 3. játéknap
Hollandia-Spanyolország 8-2 (4-0, 2-0, 2-2)
Olaszország-Koreai Köztársaság 6-0 (1-0, 2-0, 3-0)
Az állás: 1. Olaszország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Magyarország 6/2, 3. Hollandia 3/3, 4. Spanyolország 0/2 (2-10), 5. Koreai Köztársaság 0/2 (3-12)