Elődöntős a Körmend és az Albacomp

Kialakult a legjobb négy mezőnye a férfi kosárlabda NB 1-ben.

Bejutott az elődöntőbe a férfi kosárlabda NB I-ben a Körmend és az Albacomp: előbbi a Kecskemétet, utóbbi pedig a szombathelyi Falcót győzte le hazai pályán, a negyeddöntős párharcok szerdai ötödik mérkőzésein.

A Körmend nagyszerűen kezdett a Kecskemét elleni ki-ki meccsen, főleg Németh és Bell volt elemében. A vendégek nagyot küzdöttek, az első negyedben összeszedett tizenkét pontos hátrányt a harmadik játékrész végére sikerült hét pontra csökkenteni.

Sabáli Balázs csapata azonban nem engedte ki kezéből a győzelmet, az utolsó negyedben rendkívül pontosan tüzeltek a tripla vonalon túlról is a hazaiak, így a végére már felszabadultan kosarazhattak. A Körmend végül 87-64-re nyert, az elődöntőben a Szolnok ellen játszanak.

Nagyszerű hangulatú mérkőzést játszott egymással az Albacomp és a Szombathely, amely végül a fehérváriak sikerével zárult. A mérkőzés elején főleg Crocker szállította a pontokat a hazaiaknak, de az Alba nem tudott meglépni.

A félidőben mindössze két pont volt a különbség a csapatok között, de a folytatásban már a hazai Albacomp dominált, főleg rendkívül hatékony védekezésüknek köszönhetően. A Falco hiába próbálkozott, a fehérvári alakulat végül magabiztosan húzta be harmadik győzelmét a negyeddöntőben, így készülhet az Atomerőmű elleni ütközetre.

Eredmények

Negyeddöntő, 5. mérkőzések:

MJUS-Fortress Körmend – T.O.M. Controll-Kecskeméti KSE 87-64 (21-9, 19-23, 20-21, 27-11)
A párharc végeredménye: 3-2 a Körmend javára.

Albacomp – Falco-Szova KC Szombathely 80-60 (24-22, 14-14, 21-10, 21-14)
A párharc végeredménye: 3-2 az Albacomp javára.

Az elődöntőben: Szolnoki Olaj-MJUS-Fortress Körmend, Atomerőmű SE-Albacomp

Rájátszás a 9-14. helyért:

KONECRANES-Salgótarján – Kaposvári KK 87-79 (24-20, 21-13, 21-22, 21-24)