Világcsúcs a Boston Marathonon

A kenyai Geoffrey Mutai hétfőn megdöntötte az etióp Haile Gebrselassie világrekordját a Boston Marathonon.

Mutai 2:03:02 óra alatt teljesítette a 42,195 km-es távot, ezzel 57 másodperccel múlta felül a korábbi, 2008-as csúcsot. Moses Mosop lett a második, a New York-i Marathon győztese, Gebregziabher Gebremariam állhatott fel a dobogó legalsó fokára. A negyedik az amerikai Ryan Hall lett.

Az AP amerikai hírügynökség szerint ugyanakkor a lejtős pálya és az erős hátszél miatt nem fogják hitelesíteni világcsúcsnak a mostani eredményt.

A nőknél a szintén kenyai Caroline Cheptanui Kilel győzött, aki tavaly Frankfurtban diadalmaskodott.

A két első helyezett egyaránt 150.000 dollárt nyert sikerével, míg Mutai további 50.000-t kasszírozott a világcsúcsért és 25.000-t a versenyrekordért.