Döntetlen a Szeged-Vasas pólómeccsen

Megosztoztak a pontokon a csapatok a Vodafone férfi vízilabda OB 1 felsőházi rájátszásának első fordulójában.

A mérkőzést rendkívül jól kezdték a hazaiak, akik az első negyedet követően négy góllal vezettek a sátortetőtől megszabadított újszegedi uszoda medencéjében. A második szakasz viszont egyértelműen a vendégeké volt, akik öt találattal megfordították az állást. A harmadik és negyedik periódusban nehezebben estek a gólok, végül döntetlennel zárult az összecsapás.

Az angyalföldiek a jelenlegi OB 1-es idényben még nem nyertek a Szeged ellen: az alapszakaszban előbb a csongrádiaknál döntetlenre végeztek a felek, majd a Komjádi uszodában Kásás Zoltán alakulata legyőzte Földi László legénységét.

Eredmény – Vodafone vízilabda OB 1:

Szeged-Beton VE – TEVA-Vasas-UNIQA 7-7 (4-0, 0-5, 2-2, 1-0)

A góldobók: Török 2, Younger 2, Kiss Cs. 2, Molnár 1, illetve Boskovic 3, Vörös, Powers, Steinmetz B., Decker 1-1

Az állás a rájátszás első fordulója után:

1. Eger 71 pont
2. Szeged –62 pont
3. Vasas –62 pont
4. Honvéd 58 pont

Az 1-4. helyért zajló playoff második fordulóját – Vasas-–Eger és Honvéd–-Szeged párosításban – szerdán rendezik.