Wozniacki könnyedén nyert

A világelső dán Caroline Wozniacki nyerte a 721 ezer dollár összdíjazású, charlestoni salakpályás női tenisztornát.

A 20 esztendős hölgy az első szettben mind a négy adogatását hozta, emellett elnyert ellenfele, Jelena Vesznyina lét szerva gémét is elhozta, így 6:2-vel behúzta a játékrészt.

A második játszmában az orosz hölgy háromszor is brékelhette volna Caroline Wozniackit, azonban egyszer sem járt sikerrel, 6:3 lett a szett vége, a dánnak bő másfél órába telt megnyenrie a finálét.

Eredmény, döntő:
Wozniacki (dán, 1.)-Vesznyina (orosz) 6:2, 6:3

Viktorija Azarenka nyerte a 220 ezer dollár összdíjazású, salakpályás marbellai tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben két játszmában verte a román Irina-Camelia Begut. A fehérorosz teniszező egy hete megnyerte a miami tenisztornát. Begu, aki a selejtezőből verekedte be magát a döntőbe, a marbellai versenyt megelőzően még sohasem nyert meccset WTA-torna főtábláján.

Eredmény, egyes, döntő:
Azarenka (fehérorosz, 1.)-Begu (román) 6:3, 6:2

Pablo Andujar nyerte a 450 ezer dollár összdíjazású, marokkói salakpályás férfi tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben két szettben legyőzte az olasz Potito Staracét. A spanyol játékos pályafutása első ATP-tornagyőzelmét gyűjtötte be egyesben.