Sidi Péter nyerte a férfi légpuskát a Világkupán

A magyar sportlövő a dél-koreai Csangvonban zajló olimpiai kvalifikációs verseny szombati nyitónapján diadalmaskodott.

A viadal honlapja szerint a szám Európa-bajnoka a férfi légpuskások 60 lövéses alapversenyében mindössze két kilencest lőtt, azaz 598 körrel zárt, így elsőként jutott a Világkupa fináléjába.

A döntőben az első lövése nem sikerült a legjobban, ám a 9,6 körös kísérlet után a komáromiak kiválósága nagyszerű sorozatot produkált, végül 104,6 kört tett hozzá az alapban elért eredményéhez, s 702,6 körrel, a második izraeli Sergy Rikhtert egy körrel megelőzve végzett az első helyen.

A szám másik magyarja, Biatovszki Máté 591 körrel a 74 fős mezőny 36. helyén végzett.

A csangvoni Vk-n a légfegyveres számokban három-három, a többiben pedig két-két londoni indulási jog talál gazdára. Sidinek már nem a kvóta a tét, mivel azt a tavalyi világbajnokságon már megszerezte.

Vasárnap a női légpuska és a női sportpisztoly számok versenyeit rendezik meg. Előbbiben Joó Éva, Karmacsi Ildikó és Miskolczi Julianna, utóbbiban pedig Csonka Zsófia és Babicz Sára szerepel.