Szávay párosban elődöntős

Szávay Ágnes és Dinara Szafina döntő rövidítésben harcolta ki a továbbjutást a marbellai tenisztornán.

A viadal honlapja szerint Szávay és a volt világelső Szafina 1 óra 27 perc alatt diadalmaskodott. Nem volt egy könnyű menet a mérkőzés, miután a Kristina Barrois és Jasmin Wöhr alkotta duó hozta az első szettet, Szávayék remekeltek a második felvonásban, majd a döntő rövidítést is behúzták.

A fináléba kerülésért az ellenfél a Nuria Llagostera Vives, Arantxa Parra Santonja harmadik helyen kiemelt spanyol és a Mervana Jugic-Salkic, Darija Jurak bosnyák-horvát duó párharcának győztese lesz.

Szávay Ágnes szerdán egyéniben búcsúzott a torna küzdelmeitől, ugyan szettelőnye volt a világranglistán 14. helyen álló Szvetlana Kuznyecova ellen, az orosz hölgy végül fordítani tudott és továbblépett.

Eredmény, páros, 2. forduló (a négy közé jutásért):
Szávay Ágnes, Dinara Szafina (magyar, orosz) – Kristina Barrois, Jasmin Wöhr (német) 3:6, 6:2, 11-9 – döntő rövidítés