Djokovic ellenállhatatlan, most Nadalt verte

Az idén még veretlen szerb teniszező nyerte meg a miami keménypályás tenisztornát, jön fel a ranglistán is.

Fantasztikus éve van Novak Djokovicnak. A szerb klasszis megnyerte az első Grand Slam-tornát, az Ausztrál Nyílt Teniszbajnokságot. Azóta mindannyiszor megverte Roger Federert, a korábbi világelső svájci zsenit.

Miamiban nem kellett találkoznia vele, de a döntőben a világranglistát vezető Rafael Nadal állt vele szemben. Az első szettet még a spanyol nyerte, a másodikban azonban már a szerb örülhetett. Nagyszerű küzdelem volt a döntő játszmában, melyet rövidítésben nyert meg Djokovic.

A meccs utolsó pillanatai:

Eredmény – férfiak (3,645 millió dollár) – döntő:

Djokovic (szerb, 2.) – Nadal (spanyol, 1.) 4:6, 6:3, 7:6 (7-4)

Ami a világranglistát illeti: még vezet Nadal, még fölényesen vezet, de egyre közelebb került hozzá Novak Djokovic. Az amerikai Andy Roddick ugyanakkor hat helyet rontva már csak a 14., mivel Miamiban már a második körben búcsúzott.

A versenyeket szervező ATP hétfői közlése szerint a legjobb magyar, Balázs Attila tíz helyet rontva a 214., míg Kellner Ádám 60 poziciót javítva a 275. a rangsorban.